Akce Efekt lupa
  • 1 z 5
 

PK-BAR ALU 160, parotěsná zábrana s hliníkovou fólií

Neohodnoceno
 

Parotěsná zábrana PK-BAR ALU je čtyřvrstvý materiál. Nosnou částí fólie ALU PET je polyetylenová mřížka a polyesterová fólie s vakuově nanesenou hliníkovou vrstvou, která zabezpečuje její reflexní schopnost. Polyesterová fólie ve spojení s fólií polyetylénovou zabezpečuje ještě vysokou nepropustnost vody a vodních par.

Dostupnost Skladem (> 5 role)
Běžná cena 2 925 Kč
Ušetříte 525 Kč (–18 %)
Měrná cena 32 Kč / 1 m2
2 400 Kč / role
2 904 Kč včetně DPH
   
Kategorie Parotěsné zábrany
 

Parotěsné zábrany zabezpečují těsnost vnitřního pláště proti prostupu vodní páry do střešní konstrukce, resp. do tepelné izolace. Vrstva parotěsné zábrany musí vzduchotěsně oddělit vnitřní prostory od tepelné izolace. Parotěsná zábrana musí být vzduchotěsně spojována a napojována na stavební konstrukce pomocí lepících a těsnících doplňků.
 

Aplikace

  • aplikují se ze strany interiéru pod tepelnou izolaci, PK-BAR ALU se aplikuje Al vrstvou směrem do interiéru;
  • zábrany se pokládají vodorovně i svisle s přesahy nutnými ke vzduchotěsnému spojení, přesahy je nutno mezi sebou slepovat pomocí lepicích pásek PK-TAPE, napojení na konstrukce a prostupy je nutno utěsňovat systémovými doplňky PK-TMEL;
  • mezi parotěsnou zábranou a interiérovým obkladem, jako je např. sádrokarton, je vhodné ponechat instalační mezeru pro všechny rozvody a instalace, tato mezera (min. 3 cm) umožňuje i odraz sálavého tepla zpět do interiéru (reflexi) a tím zajištuje úsporu vytápění;
  • v případě umístění parotěsné zábrany mezi vrstvy tepelné izolace je třeba, aby vrchní vrstva byla min 16 cm a spodní v poměru 4:1.

Vlastnosti

  • jsou vysoce trvanlivé a stálé díky moderním technologiím výroby a zvoleným materiálům;
  • díky zpevňující mřížce snadněji odolávají případnému většímu mechanickému poškození;
  • jsou teplotně stabilizovány pro teploty -40 až +80°C;
  • jsou odolné vůči zásaditým chemikáliím a kyselinám vyjma organických rozpouštědel.
Hmotnost 10.5 kg
Materiál PE + PP pokovení
Rozměr 1,5 x 50 m
Ekvivalentní difúzní tloušťka sd 205 m
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.