POPTÁVKA NEJNIŽŠÍ CENY!!! CHCETE STAVĚT ČI REKONSTRUOVAT VAŠI STŘECHU, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT O CENOVOU NABÍDKU NA STŘEŠNÍ KRYTINY, PŘIPRAVÍME PRO VÁS VE SPOLUPRÁCI S PŘEDNÍMI VÝROBCI STAVENÍCH MATERIÁLŮ.
 • 1 z 5
 

Geomříž výztužná polyesterová dvouosá, BEGRID FLEX

1 hodnocení
 

Hrubá zrna zeminy po obou stranách geomříže pronikají jejími oky a jsou geomříží uzamčena proti vzájemnému pohybu (vzniká tzv. interlock). Celá vrstva je konsolidována a lokální zatížení rozneseno do široké plochy. Výsledkem je stejnoměrné sedání, zvýšení únosnosti či případná redukce tloušťky dané konstrukce. Silnice, dočasné komunikace, parkoviště. Ochrana svahů proti padání kamenů. K dispozici jsou v pevnostech 20/20, 30/30, 40/40, 60/60 kN/m.

Běžná cena 39 300 Kč
Ušetříte 9 090 Kč (–23 %)
30 210 Kč / ks
36 554,10 Kč včetně DPH
Značka BEGRID
Kategorie Polyesterové geomříže
Zvolte variantu
Begrid Flex 6060, 5.3 x 100 m Skladem (3 ks) 39 300 Kč 30 210 Kč / ks
36 554,10 Kč včetně DPH
   
 

Tyto tkané výztužné geomříže jsou vyráběny z vysoce předepjatých polyesterových vláken s ochranným povrstvením. Ve stavebních konstrukcích plní především dvě základní funkce: výztužnou a protierozní. U obou je využíváno výborných pevnostních charakteristik geomříže - přenosu vysokých tahových sil při nízkém prodloužení. V kombinaci s ochranným povrstvením jsou geomříže odolné nejen chemickým a biologickým atakům vyskytujícím v prostředí běžných typů zemin, ale i UV záření při protierozních aplikacích na jejich povrchu. K dispozici jsou v pevnostech 20/20, 30/30, 40/40, 60/60 kN/m.

begrid flex - Stabilizace podkladních vrstev

 • Nevhodné geologické poměry velmi často komplikují zakládání nejrůznějších liniových i dalších staveb. Nedostatečnou únosnost podloží je možno zlepšit vložením vhodného výztužného geosyntetického prvku a dosáhnout tak požadovaných parametrů konstrukce.
 • Vlastnosti BEGRID FLEX jsou pro tuto funkci důležitým faktorem.
 • Geomříž díky své biaxiální pevnosti při nízkém prodloužení přenáší a rozkládá tahové síly vznikající zatížením konstrukce.
 • Speciální technologie tkaní má velký význam pro vysokou pevnost BEGRID FLEX v uzlu, to je v místě, kde se ve struktuře geomříže protínají podélná a příčná vlákna.
 • Výztužného efektu je dosaženo tak, že hrubá zrna zeminy po obou stranách geomříže pronikají jejími oky a jsou geomříží "uzamčena" proti vzájemnému pohybu (vzniká tzv. interlock).
 • Celá vrstva je konsolidována a lokální zatížení rozneseno do široké plochy. Výsledkem je stejnoměrné sedání, zvýšení únosnosti či případná redukce tloušťky konstrukce oproti řešení bez BEGRID FLEX.
 • Realizace takto stabilizovaných vrstev je technologicky nenáročná, rychlá a představuje vysoce ekonomické a efektivní řešení.

BEGRID FLEX - Protierozní ochrana

 • Zejména padající kamenivo z erodujících masívů představuje velmi často nebezpečí pro bezpečnost provozu na liniových stavbách, ať už silničních či železničních.
 • Geomříž BEGRID FLEX, spuštěná a ukotvená do stěn masívu, brání díky své pevnosti uvolňování jednotlivých kamenů.
 • Pokud přesto k uvolnění menších zrn dojde, například v místě, kde geomříž k masívu těsně nepřiléhá, toto kamenivo padá dolů, bezpečně odděleno geomříží od ohroženého okolí.
 • Pevnost geomříže a její dostatečná pružnost umožňují snadnou aplikaci na nerovný povrch svahu.
 • Povrstvení geomříže jí poskytuje potřebnou ochranu proti UV záření a zajišťuje v našich podmínkách dlouhodobou životnost takové konstrukce.
Pevnost v tahu podélně / příčně 20/20, 30/30, 40/40 kN/m
Prodloužení při max.zatížení podél./příč 10 %
Materiál polyester
Funkce v konstrukci Výztužná + Protierozní
* Upozornění * Informativní hodnoty, přesné najdete v tech. listu