POPTÁVKA NEJNIŽŠÍ CENY!!! CHCETE STAVĚT ČI REKONSTRUOVAT VAŠI STŘECHU, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT O CENOVOU NABÍDKU NA STŘEŠNÍ KRYTINY, PŘIPRAVÍME PRO VÁS VE SPOLUPRÁCI S PŘEDNÍMI VÝROBCI STAVENÍCH MATERIÁLŮ.
 • 1 z 5
 

Geotextilie tkaná, výztužná a separační, PK-TEX PP 80 (Terralys LF 90/90), 5,15 x 100 m

2 hodnocení
 

Vysoká pevnost při nízkém prodloužení a výborné třecí vlastnosti na rozhraní "zemina - geotextilie" jsou základním předpokladem pro vyztužování neúnosného podloží či zemních konstrukcí. Tkaná struktura odolná proti proražení dobře odděluje vrstvy a umožňuje průchod vody po celou dobu životnosti konstrukce. Vysoce zatížené silniční a dálniční komunikace, parkoviště, železniční koridory, zakládání staveb atd.

Běžná cena 27 810 Kč
Ušetříte 4 326 Kč (–16 %)
Měrná cena 45,60 Kč / 1 m2
23 484 Kč / role
28 415,64 Kč včetně DPH
Značka PK-TEX
Kategorie Tkané geotextilie
Zvolte variantu
5,15 x 100 m Skladem (2 role) 27 810 Kč 23 484 Kč / role
28 415,64 Kč včetně DPH
   
 

Tkané geotextilie PK-TEX jsou vyráběny speciálními tkacími postupy z polypropylénových, polyesterových či polyetylénových vláken. Jsou charakteristické přenosem vysokých tahových sil při nízkém prodloužení.

PK-TEX - Základní funkce a výhody

 • Vyztužení 
  Vysoká pevnost při nízkém prodloužení a výborné třecí vlastnosti na rozhraní zemina - geotextilie jsou základním předpokladem pro vyztužování podloží či armování dalších zemních konstrukcí.
 • Separace 
  Tkaná struktura se solidní odolností proti proražení velmi dobře odděluje jednotlivé vrstvy a brání jejich smíšení. Zároveň umožňuje průchod vody a to po celou dobu životnosti konstrukce.
 • Filtrace 
  Na povrchu geotextilie se při průchodu vody postupně vytváří z částeček zeminy přirozený filtr. Tkaná struktura a konstantní velikost průliny zaručují, že se PK-TEX nezanáší ani po dlouhé době.

 PK-TEX - Hlavní aplikace

 • Dopravní stavby, průmyslové haly a plochy 
  Od geosyntetických materiálů se u dopravních staveb očekává zejména výkon dvou základních funkcí: separace a vyztužení. K tomu se někdy využívá různých vrstev materiálů, ale tkané geotextilie PK-TEX splňují tyto požadavky najednou. 
  Výsledkem je zvýšení únosnosti podkladních vrstev, úspora tloušťky či stejnoměrné sedání konstrukce. Oproti jiným technologiím, např. zlepšování zemin, je navíc aplikace geotextilií mnohem rychlejší, technologicky méně náročná, výsledky jsou stejnoměrné a celé řešení je především výrazně ekonomičtější.
 • Armovaná zemní tělesa 
  Výborné tahové charakteristiky geotextilií PK-TEX (vysoká pevnost při nízkém prodloužení) včetně odolnosti proti poškození a creepu se uplatňují při vyztužování nejrůznějších zemních těles. 

  PK-TEX umožňuje výstavbu velmi strmých stěn i na špatných podložích při zachování vysoké stability a navrženého faktoru bezpečnosti, úspoře výplňového materiálu a záboru místa. Zajišťuje také případné roznesení zatížení do dalších hlubinných prvků jako jsou betonové piloty či štěrkopískové pilíře a podobně. Vyztužené zemní konstrukce představují velmi ekonomické řešení v porovnání s metodami konzervativními.
 • Vodohospodářské stavby, geokontejnery 
  Pevnost, odolnost a výborné filtrační vlastnosti PK-TEXU se prosazují také při ochraně břehů, mostních podpěr, výstavbě hrází, vlnolamů či dalších protierozních opevnění. Mezi důležité aplikace PK-TEXU patří také nejrůznější protipovodňová opatření. 
Pevnost v tahu podélně / příčně 80,0 / 80,0 kN/m
Prodloužení při max.zatížení podél./příč 21 / 14 %
Odolnost proti proražení CBR: 9,5 kN
Materiál polypropylen
Funkce v konstrukci Separační + Filtrační + Výztužná
* Upozornění * Informativní hodnoty, přesné najdete v tech. listu
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.