POPTÁVKA NEJNIŽŠÍ CENY!!! CHCETE STAVĚT ČI REKONSTRUOVAT VAŠI STŘECHU, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT O CENOVOU NABÍDKU NA STŘEŠNÍ KRYTINY, PŘIPRAVÍME PRO VÁS VE SPOLUPRÁCI S PŘEDNÍMI VÝROBCI STAVENÍCH MATERIÁLŮ.
  • 1 z 3
 

Ukončovací lišta pro nopové fólie, GUTTA N, délka 2,0 m

7 hodnocení
 

Doplněk k nopové drenážní fólii GUTTABETA N pro profesionální přichycení této fólie ke konstrukci. Slouží pro začištění a pevné uchycení nopové fólie bez ventilačního otvoru. Zabraňuje pronikání nečistot pod fólii.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do
27.5.2024
Běžná cena 126 Kč
Ušetříte 22,10 Kč (–17 %)
Měrná cena 103,90 Kč / 1 ks
103,90 Kč / ks
125,72 Kč včetně DPH
   
Značka Gutta
Kategorie Nopové fólie
 

Doplněk k nopové drenážní fólii GUTTABETA N pro profesionální přichycení této fólie ke konstrukci. Slouží pro začištění a pevné uchycení nopové fólie bez ventilačního otvoru. Zabraňuje pronikání nečistot pod fólii.

Ukončovací lišta Gutta N je vyrobena z PVC, díky čemuž je teplotně a tvarově stálá. Lišta není určena pro pohledové ukončení nopové fólie a nesmí být vystavena přímému slunečnímu svitui. Lišta musí být zakryta kačírkem či jiným materiálem. V případě požadavku na viditelné ukončení nopové fólie, je nutné použít ukončovací lištu z kovu. Ukončovací lišta N je opatřena otvory pro upevňovací hřeby. Otvory musí být kvůli zajištění optimální dilatace materiálu o cca 1 - 2 mm širší, než je průměr kotvícího materiálu.

Montážní pokyny

  • PVC je velice tepelně i tvarově stálý termoplast. Při standardních teplotách pro montáž 10°C – 25°C dochází pouze k minimálnímu zkrácení, prodloužení, profilu v max. tolerancí +/- 1 mm.
  • PVC je termoplast a jako u každého dochází k rozměrovým změnám v závislosti na teplotě a pohlcování vlhkosti. Je velice důležité nemontovat lištu při extrémních teplotách. 
  • Provedení testů potvrdilo vysokou stabilitu těchto lišt. Experimentálně bylo zjištěno, že každým navýšením o 10°C došlo k prodloužení lišty (2m) o 1 mm. Do mínusových teplot nebyla lišta tolik citlivá. Samozřejmě při snížení teploty dojde opět ke smrštění lišty.
  • U lišt z polyethylenu, který má více než dvojnásobně vyšší koeficient lineární teplotní roztažnosti, se tento problém řeší např. překryvem (min. 2 cm) lišt při montáži.
    U PVC lišt toto není nutné, pokud se dodrží skladovací podmínky a teploty pro montáž.
Materiál PVC
Barva černá
Délka 2,0 m
Šířka 50 mm
Výška 10 mm
Hmotnost 1 kg
Ventilační otvor NE
* Upozornění * Informativní hodnoty, přesné najdete v tech. listu