POPTÁVKA NEJNIŽŠÍ CENY!!! CHCETE STAVĚT ČI REKONSTRUOVAT VAŠI STŘECHU, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT O CENOVOU NABÍDKU NA STŘEŠNÍ KRYTINY, PŘIPRAVÍME PRO VÁS VE SPOLUPRÁCI S PŘEDNÍMI VÝROBCI STAVENÍCH MATERIÁLŮ.
Akce Novinka Tip Efekt lupa
 • 1 z 4
 

BOBROVKA tašková krytina

7 hodnocení
 

S krytinou „BOBROVKA” dostáváte elegantní materiál nízké hmotnosti, který je k nerozeznání od klasické pálené tašky - bobrovky. Krytina „BOBROVKA” je vhodná jak pro historické budovy, tak i pro rekonstrukce starších objektů a i pro novostavby. Výrobek je výsledkem intenzivního vývoje, špičkové technologie ve spojení s vysoce kvalitní švédskou ocelí. „BOBROVKA” je vhodná pro střechy s minimálním sklonem 15°. Tento unikátní model je vzorově chráněn v 16-ti evropských zemích.

ZÁKLADNÍ CENA NENÍ UVEDENA, NA KAŽDOU POPTÁVKU ZPRACUJEME CENOVOU NABÍDKU.

LÍBÍ SE VÁM PLECHOVÁ KRYTINA A NEVÍTE JAK OBJEDNAT? NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT A MY PRO VÁS PŘIPRAVÍME CENOVOU KALKULACI DLE VAŠICH POTŘEB A PŘÁNÍ, VŠE NEZÁVISLE. PRO NABÍDKU VOLEJTE +420 602 322 043.

Dostupnost Momentálně nedostupné
0,95 Kč / m2
1,15 Kč včetně DPH
   
Značka LEGOS
Kategorie Lehké střešní krytiny
 

Krytina „BOBROVKA” je vyráběna v délkách až do 4 m dle přání zákazníka. Krytina „BOBROVKA” je dodávána i ve standardních délkách s mnoha kombinačními možnostmi. Rychlá a snadná montáž, spolu s nízkou hmotností, umožňuje ekonomicky výhodné stavební náklady. Díky své nízké hmotnosti nevyžaduje krytina „BOBROVKA” nákladné zpevnění krovů. Další výrazné úspory získáte při dopravě a manipulaci s materiálem a zkrácením doby montáže střechy ve srovnání s klasickými střešními krytinami. Krytina „BOBROVKA” je švédský, vysoce kvalitní výrobek, který je dodáván s kompletním systémem příslušenství (tvarované hřebenáče, spojovací materiál, těsnící a ventilační prvky, plechy pro lemovací prvky).

Návod k montáži

 1. Zkontrolujte, zda-li krovy nejsou prověšené, v případě nutnosti proveďte jejich vyrovnání.
 2. Položte pojistnou hydroizolační fólii. Fólii připevněte ke krovům pomocí kontralatí 20x25 mm (max. rozteč krovů 1000 mm). Na kontralatě přibijte nosné latě 38x50 mm. Rozteč nosných latí musí být 145 mm (viz. obrázek č.1). Začněte laťovat od spodního okraje střechy. Končete vždy hřebenovou latí.
 3. Namontujte žlabové háky a okapové žlaby. Háky je nutno zadlabat do latí.
 4. Namontujte okapní plech.
 5. S pokládkou krytiny začněte v pravém dolním rohu střechy. Při montáži první šablony buďte zvlášť pečliví s jejím založením, neboť spodní strana šablony musí být rovnoběžná s dolním okrajem střechy. Případná odchylka u štítové strany střechy se zastřihne a zakryje štítovým lemováním. V případě nutnosti se krytina zastřihne na míru u hřebene. Podélný spoj mezi jednotlivými řadami šablon se těsní pomocí samolepícího těsnění 10x8 mm. Při lepení těsnící pásky postupujte směrem od vrchu dolů. Pásku přilepte pečlivě i v prolisech (viz obrázek č.2).
 6. Krytinu přišroubujte do latí pomocí samovrtných lakovaných šroubů 4,8x35 mm. U spodního okraje střechy, v místě podélného napojení šablon a u hřebene umístěte šroub v každé úžlabině pod prolisem. V ostatních případech šroubujte v každé druhé úžlabině pod prolisem (viz. obr. 3). Podélný přesah zajistěte šroubem 4,8x20 v každé šroubované řadě.
 7. Namontujte hřebenáč a lemovací plechy spolu se samolepícím těsněním 10x20 mm.

Důležité informace

 1. Při chůzi po střeše používejte boty s měkkou a čistou podrážkou.
 2. Našlapujte pouze ve spodní vlně šablon a v místech latí.
 3. Při zastříhávání krytiny používejte elektrický prostřihovač. V žádném případě nepoužívejte úhlovou brusku apod.
 4. Kulaté prostupy ve střeše utěsněte speciálními gumovými průchodkami.
 5. Šrouby dotahujte správným momentem (gumová podložka musí mít po dotažení mírně vyboulené boky).
 6. Po ukončení montáže odstraňte všechny špony a odstřižky plechu ze střechy.
 7. Drobná poškození laku vzniklá při montáži ošetřete oprávkovou barvou.
 8. Komplikovanější střechy konsultujte s odborníky