POPTÁVKA NEJNIŽŠÍ CENY!!! CHCETE STAVĚT ČI REKONSTRUOVAT VAŠI STŘECHU, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT O CENOVOU NABÍDKU NA STŘEŠNÍ KRYTINY, PŘIPRAVÍME PRO VÁS VE SPOLUPRÁCI S PŘEDNÍMI VÝROBCI STAVENÍCH MATERIÁLŮ.
Akce Tip Efekt lupa
  • 1 z 5
 

DIFFLEX THERMO ND, monolitická fólie z PES, rozměr 1,5 x 50 m - pro nejnáročnější

33 hodnocení
 

Nejlepší řešení pro vaše střechy! Unikátní jednovrstvá difúzně otevřená kontaktní membrána z polyesteru, velmi pevná a odolná, UV stabilní a odolná proti teplotám až +150°C. Použití pro veškeré typy šikmých střech, možnost vytvoření vodotěsného podstřeší, utěsňuje průrazy po hřebících. Splňuje nejpřísnější kategorie USB/A a také UDB/A dle ZVDH, v kategorii střešních konstrukcí použití i do nejtěžší třídy 1!!!

Dostupnost Skladem (1 role)
Můžeme doručit do
24.7.2024
Běžná cena 8 985 Kč
Ušetříte 3 369 Kč (–37 %)
Měrná cena 74,88 Kč / 1 m2
5 616 Kč / role
6 795,36 Kč včetně DPH
   
Značka DIFFLEX
Kategorie Kontaktní fólie prémiové
 

Povrstvené kontaktní membrány DIFFLEX THERMO jsou vyráběny německým výrobcem BWK Dachzubehor, který díky své více jak 20-leté tradici výroby střešního příslušenství zaujímá velmi pevné místo nejen na německém stavebním trhu.

Membrány DIFFLEX THERMO jsou konstruovány jako jednovrstvé, kde hlavní nosnou vrstvu tvoří masivní textilie z PET (polyester), která je více násobně povrstvena speciální porézní  hmotou. Jedná se o unikátní monolit, který ení možno "delaminovat", velmi pevný, odolný proti poškození, UV stabilní s teplotní odolností  + 150 °C . Výrobce si je tak jistý kvalitou svých výrobků, že na tyto vybrané řady z PET nabízí záruku až 20 let!

Proč neustále výrobci hovoří o teplotní stabilitě?

Odpověď je jednoduchá, používání vícevrstvých membrán s plošnou propustností nemá delší historii než 15 let, kdy nahradily tehdy používané tzv. mikroperforované fólie. Pro výrobu prvních typů membrán byly a jsou používány materiály z PP (polypropylen), které mají jeden zásadní limit, a to je teplotní stabilita PP jen do + 80 °C. Výzkumy používaní kontaktních membrán ale postupně ukazují, že tato teplotní stabilita není dostatečná ani v našich středoevropských oblastech, kde se ukazuje, že u tmavých typů krytin (nemluvě o plechových) se hlavně v osluněných stranách střech vyskytuje teplota střešního pláště výrazně překračující teplotu + 100 °C. Proto hledají výrobci jiné typy materiálu a polyester je momentálně tou nejlepší variantou.

Technické specifikace:

Materiál: povrstvené rouno z PET (polyester)
Hmotnost: 220 g/m2
Tloušťka: 0,8 mm
Reakce na oheň: třída E
Rozměrová stálost: < 1%
Odolnost proti pronikání vody: W1
Maximální tahová síla: 450/ 290 N/5cm
Tažnost: 25/ 60 %
Odolnost proti protrhávání (dřík hřebíku): 110/ 130 N
Propustnost vodní páry sd: cca 0,09 m
Odolnost proti přívalovému dešti: odolný dle TU Berlin 
Teplotní stabilita: - 40 +150°C
UV stabilita: stabilní
Váha role: 17 kg

 

Rozměr 1,5 x 50 m
Materiál polyester
Teplotní stabilita 150 °C
Záruka od výrobce 20 let

Ukázka realizace DIFFLEX THERMO ND 2SK, s lepící páskou


Video z realize (rusky)