POPTÁVKA NEJNIŽŠÍ CENY!!! CHCETE STAVĚT ČI REKONSTRUOVAT VAŠI STŘECHU, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT O CENOVOU NABÍDKU NA STŘEŠNÍ KRYTINY, PŘIPRAVÍME PRO VÁS VE SPOLUPRÁCI S PŘEDNÍMI VÝROBCI STAVENÍCH MATERIÁLŮ.
Akce Novinka Tip Efekt lupa
 

SUPERFIX TURBO hybridní lepicí a těsnicí tmel se silnou lepicí silou, 435 g

4 hodnocení
 

SUPERFIX TURBO je jednosložkové konstrukční lepidlo se silnou počáteční lepicí silou na bázi MS polymeru. K elastickému lepení rozličných materiálů ve vnitřním i venkovním prostředí.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do
23.4.2024
Měrná cena 171,90 Kč / 1 ks
171,90 Kč / ks
208 Kč včetně DPH
   
Značka HASOFT
Kategorie Lepicí a těsnící tmely
 

VÝHODY, POUŽITÍ

 • extrémně vysoká počáteční lepicí síla
 • extrémně vysoká konečná pevnost
 • lze nanášet na slabě vlhký podklad
 • bez obsahu rozpouštědel
 • pachově neutrální
 • bez tvorby puchýřů a odfuků
 • nepatrné smrštění
 • lepení širokého spektra materiálů
 • bez obsahu silikonu a izokyanátů
 • dobrá odolnost proti UV
 • přetíratelný

APLIKACE

Z povrchu tmeleného podkladu musí být odstraněn veškerý nesoudržný, uvolněný zvětralý či jinak viditelně poškozený materiál a povrch nesmí být potřísněn látkami negativně ovlivňujícími soudržnost s podkladem (tuky, oleje apod.). Nepoužívejte na materiály obsahující bitumen nebo dehet. U plastových výrobků a nátěrů vždy proveďte test přilnavosti a snášenlivosti, neboť např. u akrylátových nátěrů může z důvodu migrace změkčovadel dojít ke ztrátě přilnavosti.

SUPERFIX TURBO je připraven přímo k nanášení a není třeba ho před aplikací nijak upravovat.

Před nanášením je třeba odříznout konickou horní část kartuše, našroubovat přiložený aplikátor a zaříznout ho podle potřeby. Vytlačování se provádí lisem (pistolí), a to v rovnoměrné vrstvě do spáry. Nejlepší přilnavosti dosáhneme tehdy, je-li tmel do spáry nanesen bez jakéhokoliv uzavření vzduchu (vzduchové kapsy) a při úpravě tvaru spáry je tlakem dosaženo úplného kontaktu tmele s povrchy spojovaných materiálů. Spojované/lepené materiály musí být okamžitě přiloženy, bez odvětrání tmelu. Optimální tloušťka lepidla pro zajištění elastického spojení by měla být min. 2 mm. Požadovaný tvar těsnění je třeba vytvořit do 10 minut po nanesení nejlépe stěrkou namočenou do vody s přídavkem saponátu. Vyvarujte se vniknutí saponátového roztoku mezi těsněné spoje, neboť tento roztok způsobuje ztrátu adheze. Celkové vytvrzení tmelu závisí na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu.

VYDATNOST

Vydatnost (měrná spotřeba) činí zhruba 3 metry spáry o průřezu 10×10 mm. Tento výpočet je však pouze orientační pro hrubou představu spotřeby.

UPOZORNĚNÍ

Pro zvýšení přilnavosti k betonu, pórobetonu, cementu, sádře a ostatním savým, stavebním materiálům, stejně jako k vybraným kovům a plastům doporučujeme použít primer Bostik 5075 (doba odvětrání min. 1 hodina a max. 6 hodin). Bez použití primeru na eloxovaný hliník, pozinkovanou a pochromovanou ocel, tvrzené PVC a polystyren. Zvýšení přilnavosti na kovových podkladech pomůže i jejich odmaštění pomocí Bostik 5001 nebo Bostik 5004.

Vzhledem k velmi odlišným požadavkům a podmínkám při aplikacích je nezbytné, aby si uživatel vždy otestoval vhodnost tohoto produktu ve svých podmínkách.

TECHNICKÉ ÚDAJE

aplikační teplota
+5 °C až do +40 °C
barva
bílá
báze
silan-modifikované polymery
doba do vytvoření slupky
15 min (+23 °C, 50% rel. vlhk. vzduchu)
doba vytvrzování
2,5 mm / 24 hod (+23 °C, 50% rel. vlhk. vzduchu)
hustota
1,50 g/cm³
odolnost proti teplu
-40 °C až do +90 °C
pevnost v tahu
2,70 N/mm²
protažení při přetržení
> 400 %
skladování
v suchu při +5 °C až +25 °C
skladovatelnost
18 měsíců
tvrdost Shore A
55